Talutoiduklubi

Meie majas tegutseb alates 2013. aasta jaanuarist talutoiduklubi.

Tegemist ei ole ei tavamõttes turu ega ka mitte kauplusega.

Talutoiduklubi mõte on pakkuda kohalikule talunikule võimalust tutvustada oma toodangut otse tarbijatele ning korraldada tellimuste põhjal selle toodangu nö otseturundamist.

See tähendab, et Paides, Tallinna tn 11 asuvas kogukonnakeskuses saab teatud aegadel (praegu neljapäeviti kell 10-12 ja 16-18) tutvuda kohaliku talutoodanguga, esitada tellimusi ja saada kätte tellitud kaupa. Sel põhjusel ei ole talutoiduklubis rohke kaubaga koormatud riiuleid, sest säästlikum on kokkulepitud ajaks tuua kohale ainult või peamiselt tellitud kaupa. Küll aga saab klubi ruumides ka muudel päevadel tutvuda nii hinnakirjaga, tootjate nimekirjaga ning esitada soovi korral tellimusi. Pakutava toodanguga on võimalik tutvuda ka meie kodulehe, kus saab samuti tellimusi esitada.

Aeg-ajalt korraldame klubis kohaliku toidu teemalisi üritusi – loenguid, ühiseid toidumaitsmisi, kokkamispäevi jms. Klubis tegutseb ka kogukonnakohvik KoosOlek. Seda tüüpi kohvikul pole üht kindlat kokka ega teenindajat, vaid soovijad saavad siin pakkuda omavalmistatud roogi.

Suuresti tugineb kogu see ettevõtmine vabatahtlikul tööl, mispärast on kõik annetused ja toetused oodatud. 

Talutoiduklubisse on oodatud kõik Järvamaa talunikud.
Klubi veab MTÜ Südamaa Talukaup, mille asutajad on OÜ Niinemetsa ja Ühendus Weissenstein, ent klubis tegutsemiseks ei pea tingimata MTÜ liikmeks astuma. Kui olete oma toodangu pakkumisest nii klubis kui interneti vahendusel huvitatud, siis võtke meiega ühendust (talukaup@jarva.ee). Pakume teie toodangut oma kodulehel, aitame koguda tellimusi ja kutsume klubisse oma toodangut tutvustama.

Kohalikku toodangut eelistava mõtteviisi arendamine võtab aega, ent usume et Järvamaa on paras aeg sellega tegelemine kätte võtta.

Meie koduleht on: http://talukaup.jarva.ee
Kontakt: talukaup@jarva.ee

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar